ogólna Ukryj
Dobry Poranki vs DeadliftsWhat jest deadlift ćwiczeń?
Co to jest dobry do ćwiczeń?
Różnice wagowe
Użyte mięśnie.
Różnice technika
Korzyści
Ryzyko szkody
Wniosek

Dobre Poranki vs deadlifts
Ćwiczenia świat jest wypełniony setkami różnych ruchów i ćwiczeń dla każdej grupy mięśni. Dostał obszar problemu, który chcesz pracować? Nie ma obowiązek być ćwiczeniem dla niego. Podczas wykonywania konkretnych ćwiczeń i ruchów, aby cel i obszarów izolat jest wielki, istnieją pewne niesamowite ćwiczenia, które obecnie nie można zrobić wszystko!
Istnieje mnogość całego ciała wykonuje się tam, ale deadlifts i dobre poranki są zdecydowanie wysoko w rankingach dla różnych powodów. Działają one różne grupy mięśni, zarówno w swojej górnej i dolnej części ciała. Oni także kierować swoje pośladki, ścięgna, wewnętrzne ud i przywodzicieli. Pomagają z postawy, zapobiegania urazom, przyrost mięśni, a więc znacznie więcej.
Sportowcy traktują ich jako potężnych ruchów i trenerów z całego świata bardzo ich polecam. ale istnieją pewne znaczące różnice w ćwiczeniach, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy. W rzeczywistości są one często mylone z tego samego ćwiczenia. Więc zacznijmy patrząc na to, co każdy z ćwiczeń są i następnie nurkować głębiej różnic z dobrymi poranki vs martwy …

Co jest deadlift ćwiczeń?
Ta moc całego ciała ruch jest podstawą w wielu treningu siłowego i procedur podnoszących wytwórców nadwozi. Używają deadlift na budowę maksymalną siłę mięśni i masy mięśniowej. z tego powodu, częściej niż nie, to włącza większymi ciężarami.
Do martwego ciągu, zaczynasz z sztangą na ziemi. Gięcie na biodrach z nogami szerszych niż ramię szerokość od siebie, złapać w poprzeczkę. Utrzymanie rdzenia szczelne i proste plecy, podnieść poprzeczkę swoim podstawowych mięśni i nóg. Pamiętaj, aby zachować pasek tak blisko ciała, jak to możliwe. Spowoduje to pasek do swoich udach i ciała w pozycji pionowej.
Co to jest dobry do ćwiczeń?
Dla niewprawnego oka, ten ruch może wyglądać podejrzanie podobny do martwego ciągu, ale w rzeczywistości, istnieją pewne istotne różnice. Przy dobrych ćwiczeń rano, ruch zawias jest klucz i odróżnia ją od innych ćwiczeń. Możemy użyć tego ćwiczenia w ogólnym planie wytrzymałości mięśni jako ćwiczenie pomoc i doskonale nadaje się do różnych grup mięśniowych.

Aby wykonać ćwiczenie dobry, to trzeba albo sztangę za ramiona lub mieć swoje ręce za głowę. Ze stopami rozstawionymi na szerokość barków, zawiasy od bioder, lekko zginanie kolana podczas zginania. po osiągnięciu 90-stopniowy kąt, zachować swój rdzeń mocno jak powrót do pierwotnej pozycji stojącej.
Różnice wagowe
W martwym ćwiczeniu unieść ciężar i bar prosto w górę iw dół, zaczynając od podłogi. Zazwyczaj będziesz musiał użyć większej gramaturze z tego przedsięwzięcia ze względu na położenie wyjściowego i ogólnym ruchu. Wiele z dolnej części ciała wspiera ciężar jak podnieś ją.
W dobrym porannym treningu, bar jest na twoich ramionach, jak pochylić się do przodu. z tego powodu, twój środek ciężkości będzie nieco off, co oznacza, że ​​nie będzie w stanie wykorzystać jako ciężki ciężar. W przeciwieństwie deadlifts kluczowe ruchy tego ćwiczenia jest z masy pochodzi z dolnej części pleców i rdzenia. Niektórzy używają sztangę do tego ćwiczenia, podczas gdy inni uzyskać doskonałe rezultaty z hantlami lub nawet przy użyciu ich masy ciała.
Porównując dobre poranki vs martwy, możesz wybrać jeden nad drugim na podstawie różnic wagi. Na przykład, ponieważ dobre poranki wymagają niewielkiej wadze, aby uzyskać pożądany efekt, może być łatwiejsze do zrobienia w domu!
Użyte mięśnie.
Inną rzeczą do rozważenia przy porównywaniu dobre poranki vs deadlifts to mięśnie używane i ukierunkowane. W zależności od pożądanego efektu, może wolisz jeden nad drugim.
Jak wspomniano powyżej, uważamy deadlift ruch, który wykorzystuje całe ciało. Od podstawowych, łata i pułapek w górnej części ciała do mięśnia czworogłowego, pośladków, ud, wewnętrznych i ścięgna, to nie wszystko. ze względu na ruch, jednak ty położyć większy nacisk na dolnej części ciała podczas podnoszenia ciężaru do pozycji pionowej pozycji stojącej.
Bierzemy również pod uwagę dobre poranki pełny ruch ciała z niewielkimi różnicami. Przy dobrych rano, że ścięgna i pośladki są bardziej izolowany z powodu ruchu zawiasu. Również, gdy wychodząc z ciężarem na barkach, swoim rdzeniu i dolnej części pleców są wykorzystywane dużo więcej, aby zapewnić równowagę.
Różnice technika
Chociaż oba ruchy mocno polegać na właściwej techniki w zakresie bezpieczeństwa i zapobiegania urazom, istnieją pewne krytyczne różnice patrząc na dobre poranki vs martwy.
Największą różnicą jest umieszczenie w technice bar. Deadlifts zacząć od baru na podłodze i tylko doprowadzić go do wysokości bioder podczas ruchu. dzień dobry początek barze na swoje barki i pozostaje na miejscu przez cały czas trwania ruchu. Tak więc, jeśli ktoś miał mieć więcej wrażliwości w ich dolnej części pleców lubRamiona, dobre poranki mogą nie być dla nich najlepsze.

Inną kluczową różnicą techniki jest pozycja wyjściowa. Dobre poranki zaczynają się w pozycji stojącej, a następnie zawiasowe do przodu podczas gdy deadlifts zaczynają się w zgiętym ruchu, chwytając pasek, a następnie ciągnąc do pozycji pionowej.
Korzyści
Oba ćwiczenia mają niesamowite korzyści. Oboje są pełnym ćwiczeniem ciała, które pomogą spalić tłuszcz i budować mięśnie. Dzięki odpowiedniej formie mogą zapobiegać obrażeniom poprzez wzmocnienie słabszych mięśni, więzadeł i ścięgien.
Jednak z dobrymi poranami są one jednak wielkim stosowaniem rdzenia, wzmacniając różne mięśnie, w tym dolną część pleców i ścięgna, podczas gdy deadelifts wydają się wzmacniać więcej swoich niższych mięśni.
Kolejną korzyścią dla tych ćwiczeń jest to, że wymagają małego sprzętu. Chociaż więcej osób potrzebuje sztangi dla martwych, dobre poranki nie mogą nawet wymagać ciężarów w zależności od doświadczenia z ćwiczeniem. Możesz łatwo zrobić to z domu, co jest ogromną korzyścią.
Ryzyko obrażeń
Podobnie jak w przypadku każdego treningu, zawsze istnieje ryzyko obrażeń. Jak wspomniano powyżej, porównując dobre poranki vs Deadhifts, oboje mocno polegają na odpowiednim formularzu, aby zapewnić bezpieczeństwo.
Najlepsze sugestie musimy zapobiegać obrażeniom dobrej poranności, jest zestalenie formularza i techniki przed dodaniem wagi. Użyj tylko oporu lub bardzo małą wagę, aż poczujesz się pewnie z twoją formą. W miarę upływu czasu i twoje ciało się dostosowuje, a następnie rozpocznij dodawanie wagi.
Z deadhifts sugerujemy to samo, ale ponieważ zaczynasz od wagi na podłodze, nie jest to tak kluczowe. Co ważniejsze, z deadkowymi, musisz upewnić się, że pozycjonowanie ciała jest poprawne, aby zapobiec obrażeniom. Po zginaniu, aby chwycić bar, upewnij się, że twoje plecy są proste i ciągniesz ciężar nogami.
Pamiętaj, że zachowując swój formularz w sprawdzeniu, ryzyko obrażeń dla martwych lub dobrych poranków jest mały.

Wniosek
Dobre poranki i śmierci są zarówno doskonałymi ćwiczeniami podnoszącymi ciężarów. Wiele trenerów siły zaleca ich obu. Jednak dobrze jest znać różnice między dobrymi porankami vs deadhifts.
Dobry poranki używają ruchu zawiasowego w biodrach, podczas gdy martwe podkłady używają ruchu w górę iw dół. Zazwyczaj z dobrymi porankami stosowana waga jest mniejsza niż z deadkowymi, ponieważ centrum salda jest nieco wyłączona. Ponieważ Deadlifts są proste i w dół ruchu, większość ludzi może używać cięższych wag. Dobre poranki izolują swoje ścięgna i blaski. Używają również dolnej części pleców i rdzenia.
Deadlifts używają więcej mięśni przez całe całe ciało, z największym naciskiem na dolną część ciała (quadriceps, glusie i ścięgna). Dobre poranki są wiele razy wykorzystywane jako ćwiczenie pomocy wraz z deadkowymi i przysiadami. Podczas gdy dwa ćwiczenia pracują wiele takich samych grup mięśni, dobrze jest znać różnice w dobrych porankach vs Deadlifts!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *