W ten weekend jeszcze jeden sporty powiązane z wstrząsem mózgu uderzyło w media. Tym razem jest to NHL nagłówki.

Domowe gospodarstwa zmarłego, Derek Boogaard, złożyło roszczenie o bezprawne ubezpieczenie śmierci przeciwko NHL, argumentując, że liga jest odpowiedzialna za uszkodzenie mózgu, który obawiany konkurent doznał w swoim latach, grając w hokeja z ekspertów. W swojej karierze eksperckiej miał co najmniej 66 walk lodowych.

Takie procesy stają się coraz bardziej powszechne w świecie sportu ekspertów. Te pozwy są często oparte na teorii, że organizacje sportowe pozwalają sportowcom walczyć, jednocześnie podważając lub ukrywa niebezpieczeństwo związane z kontuzją. Więc co to ma wspólnego z MMA? Prawdopodobnie jest to zapowiedź nadchodzących rzeczy. Co ważniejsze, jest to świetna okazja, aby wyprzedzić potencjalny problem dla poprawy tego sportu.

NHL, a także NFL są dojrzałymi ligami o długiej historii. Istnieją pokolenia emerytowanych sportowców z długoterminowymi danymi, które mogą czerpać z porównywania tych sportowców do emerytowanych członków populacji ogólnej. Jednym z wzorców, który jest wyraźniejszy, jest przewlekła traumatyczna encefalopatia, a także jej związek z długoterminowym zaangażowaniem w skontaktowanie się ze sportem. Sportowcy, którzy doświadczają powtarzalnego urazu mózgu w ciągu swojej kariery, mają większą możliwość ustalenia tej zwyrodnieniowej choroby. Połączenie dysfunkcji mózgu, a także narażenie na powtarzające się uraz podkładowy również staje się lepszy. Ponieważ badane jest długoterminowe zdrowie i dobre samopoczucie bardziej emerytowanych sportowców, następuje wyższe zrozumienie tego wzorca.

Chociaż wyraźnie należy wykonać pracę domową w zakresie tego linku, a także MMA, jedyną rzeczą, którą UFC, a także inne organizacje MMA, które mogą odkryć z tych procesów, jest wyprzedzenie krzywej. Nie ma nic do zyskania, przyjmując podejście strusia do urazu mózgu. Zamiast tego ligi MMA powinny podjąć znaczące kroki, aby uznać te niebezpieczeństwa, a także zmotywować swoich sportowców do odkrycia o pełnych rozumianych zagrożeniach obejmujących uczestnictwo. Jak pokazał emerytowany konkurent kanadyjski MMA, Nick Denis, nie wszyscy wojownicy zgadzają się sprowadzić karierę w MMA po odkryciu ryzyka. Niepowodzenie ułatwiające uznanie dla sportowca przez CTE, a także inne długoterminowe konsekwencje nie tylko podważa świadomy udział, może również prowadzić do problemów prawnych, które nękają obecnie NHL, a także NFL.

Dana White, prezes UFC, na swoje uznanie wiele zrobił Real Madrid Koszulka za rozwój MMA, a Borussia Monchengladbach Koszulka także pomagał w opracowaniu ram regulacyjnych. Jednak w trakcie zwykłego promotora wystąpił kilka głupich reprezentacji w stylu MMA jako „najbezpieczniejszego sportu na świecie”. Tę hiperbolę może wybaczyć typowy fan, który rozumie, że Dana mówi z chęci rozwoju Yokohama F. Marinos Koszulka tego sportu, a także odrzucania oporu politycznego, takiego jak dobrze używany dźwięk „ludzkiej walki kogutów”. Takie lekkomyślne oświadczenia mogą jednak mieć niezamierzony wpływ w kontekście prawnym, jeśli konkurent, u którego zdiagnozowano CTE, zwróci się do działań prawnych.

Organizacje będą najlepsze obsługiwane przez nie podważanie tych zagrożeń. Oszustronne obrażenia nie powinny być lekceważone, ponieważ było to niezadowolonym sposobem myślenia Mattowi Mitrione’owi w kontaktach z jego głosami wstrząsającymi w sezonie 10 TUF. Chociaż mogło to przynieść znacznie lepsze oceny, motywowanie sposobu myślenia, które podważa obrażenia wstrząsu mózgu, nie leży w długoterminowych interesach sportowców ani organizacji MMA. Jeśli takie podejście jest wszechobecne w organizacji, w dół mogą istnieć niechciane reperkusje prawne. Przed rozwiązaniem tego problemu interesariusze nie powinni czekać na otwarcie prawnych wetek powodziowych.

___________________________________________________________________________

AKTUALIZACJA – 14 maja 2013 r. – Jonathan Snowden był autorem fantastycznego artykułu opublikowanego dzisiaj w Raporcie Bleacher, rozbijając warunki proponowanej umowy UFC z Eddiem Alvarezem, który został ujawniony w programie sądowym. Szczególna stopa zainteresowania problemem ryzyka uszkodzenia mózgu, klauzula zrzeczenia się jest warta przejrzenia, gdzie Dana White, w imieniu Zuffa, określa MMA jako „z natury, a także nienormalnie niebezpieczną działalność” zgodnie z art. XIV umowy, który zawiera umowę Zastosowanie się z zwolnieniem:

Reklama

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Świadomowa zgoda – jakie promocje sportu bitewne mogą odkryć z pozwu wstrząsu NHL 26 listopada 2013 r. „Studia bezpieczeństwa”
Wgląd w Strategię Wsparcia pozwu w sprawie wstrząsu mózgu Zuffa 26, 2014 z 4 komentarzami
Pozew o obrażenia mózgu pojawia się na Battle Spodescoctober 29, 2014 z 1 komentarzem

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *