, kiedy ostatni raz podskoczyłeś z łóżka, przygotowany do radzenia sobie z dniem? Jeśli odpowiedź brzmi „nawet nie pamiętam”, może możesz użyć dnia odpoczynku. Zgadza się – dzień bez treningu. „Za każdym razem, gdy trenujemy lub jesteśmy aktywni fizycznie, dodaje obciążenia do ciała, dlatego wymagamy zrównoważenia tej aktywności z odpoczynkiem”, stwierdza Alana Myers, MS, CPT, instruktor fitnessu certyfikowanego przez ACE, a także zdrowie i zdrowie i dobre samopoczucie trener. „To sprawia, że konieczne jest słuchanie twojego ciała, a także wziąć dzień wolny co kilka dni treningowych”.

Co to jest dzień odpoczynku?

Fizycznie dzień odpoczynku zapewnia mięśnie czas na naprawę, odbudowę, a także tankowanie, pomagając ci wrócić jeszcze silniejszy, stwierdza Myers. Jeśli jednak masz trudności z osiągnięciem swoich celów, koncepcja dnia wolnego może być trudna do owinięcia głowy. Jednak bez odpowiedniego przestoju możesz grozić przetrenowanie, wypalenie, a także obrażenia.

Może być praktyczne, aby zrozumieć, że zabranie dnia odpoczynku nie musi wskazywać wyłącznie na kanapę. Dni odpoczynku dotyczą spowolnienia, a nie dotyczy zatrzymania szlifowania. „Może to wyglądać inaczej w zależności od jednostki”, stwierdza Myers. „Dla wielu osób aktywne regeneracja pomoże im szybciej odzyskać szybciej, a także znacznie skuteczniej niż pasywne powrót do zdrowia”. Uwierz w spacery, jogę, rozciąganie lub spokojną pływanie lub jazdę na rowerze. Jeśli jednak intensywnie trenujesz i nie możesz się odbijać, dzień wolny od aktywności może być znacznie lepszą opcją.

Oznaki, że wymagają dnia odpoczynku

Codzienna gotowość Fitbit ma na celu wyciągnięcie zgadywania, gdy wymagasz dnia odpoczynku, dostarczając praktycznych spostrzeżeń. Ta metryka wykorzystuje kombinację zmienności tętna, aktywności, a także wzorców snu, aby dowiedzieć się, czy twoje ciało jest na trudności, czy też skorzystasz z nieco dodatkowego czasu regeneracji. (Oto dokładnie, w jaki sposób jedna redaktor Fitbit wykorzystywał codzienną gotowość do poprawy swoich treningów, a także poprawy dobrego samopoczucia).

Dokładnie w tym samym czasie słuchanie twojego ciała może dostarczyć Club America Koszulka inne praktyczne wskazówki, takie jak te:

Nie możesz się zmotywować. „Zwykle pierwszym wskazaniem jest poczucie, że wymaganie o wiele więcej odpoczynku lub brakuje ci normalnej motywacji do ćwiczeń”, stwierdza Myers. Uwierz o to jako metodę pozwalania ciału na zrozumienie, że nadszedł czas, aby się powolić.

Masz masy mięśniowe, które nie zrezygnują. Reprezentacja Francji w piłce nożnej mężczyzn Koszulka Pewna bolesność po treningu jest całkowicie normalna. Jeśli jednak pozostaje przez kilka dni, twoje mięśnie mogą próbować powiedzieć, że wymagają o wiele więcej czasu na odzysk. (To samo, jeśli twoje nogi są ciężkie i ospałe podczas ćwiczeń.)

Nie możesz się spać. „Sen ładuje baterie, ułatwiając prace związane z naprawą tkanek, a także eliminację bólu”, stwierdza Jacob Teitelbaum, autor, autor Fatigured to Fantastycznie. W umiarkowanych dawkach ćwiczenia wykonują świetne rzeczy do snu, pomagając ci bardziej szybciej kiwać głową, a także drzemka o wiele bardziej mocniej. Jednak również duża aktywność fizyczna może zakłócać wysoką jakość, a także ilość snu, okradzając te korzyści.

Zmiany apetytu. „Gdy ktoś jest przetrenowany, ciało jest przeciążone, a także nie jest w stanie odpowiednio odzyskać regeneracji”, stwierdza Myers. „Może to zmienić poziomy hormonów, które zarządzają apetytem, a także sygnałami satyfikacyjnymi”. W poszukiwaniu paliwa w twoim ciele możesz zacząć pragnąć słodyczy, węglowodanów lub słonych potraw. Lub, z drugiej strony, możesz odkryć, że w ogóle masz apetyt.

Jak najlepiej wykorzystać dni odpoczynku

Zamiast czekać, aż zostaniesz absolutnie wytarte, aby złożyć z góry, spróbuj z wyprzedzeniem zaplanować regularny dzień lub dwa odpoczynku. Unikaj budzika, a także śpij. Wycisz telefon lub zostaw go w drugim pokoju. „I upewnij się, że robisz tylko rzeczy, które są dla ciebie świetne” – stwierdza Teitelbaum. Rachunki, dokumenty, a także pranie mogą czekać jeszcze jeden dzień.

Informacje te są przeznaczone wyłącznie na funkcje akademickie, a także nie są przeznaczone jako substytut diagnozy medycznej lub leczenia. Nie wolno wykorzystywać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu lub stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Zawsze sprawdzaj z lekarzem Wolverhampton Wanderers Koszulka przed zmianą diety, zmienionych nawyków snu, przyjmowaniem suplementów lub rozpoczęciem nowej rutyny sprawności fizycznej.

Karen Ansel, MS, RDN

Karen Ansel, MS, RD, CDN, jest konsultantem diety, dziennikarzem, a także autorem specjalizującym się w odżywianiu, zdrowiu, a także odnowy biologicznej. Jej najbardziej obecna książka to uzdrawianie Superfoods for Anti-Saging: Stay Younger, Online dłużej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *