Spis treści Ukryj
Dlaczego pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony? Pływanie jest pełnym treningiem ciała
Intensywność treningu pływania
Temperatura wody basenowej
Dehydracja podczas pływania
Pływanie w słońcu
Brak odżywiania przed pływaniem

Wniosek

Pływanie jest wyjątkowym treningiem! Posiada długą listę świadczeń, które obejmują się od ciała do zdrowia i wszystko pomiędzy. To ten cudowy trening, który nie tylko pracuje twoje ciało, ale jest wystarczająco delikatny na twoich stawach, które sprawia, że ​​jest to wspaniałe dla każdego.
Jako sam sportowiec, napotkałem szeroką gamę treningów. Nazywasz to, prawdopodobnie zrobiliśmy to w naszym poza sezonem. Od sprint i uruchomionych mil na czas do ćwiczeń koszykówki i treningów HIIT, było bardzo niewiele rzeczy, które zostawiły mnie jako zmęczone, jak pływanie.
Jest coś o tym, co pozostawia, że ​​wiesz, że dostałeś wspaniały trening. Nawet nie potrzebujesz dużo czasu, aby to osiągnąć. Ale czy kiedykolwiek zatrzymałeś się i pomyślałeś o tym, dlaczego?
Dlaczego pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony?
Jeśli go złamiesz, istnieje wiele różnych powodów, że pływanie może zmęczyć. Z treningu, aby wcześniej napędzać swoje ciało, będziemy spojrzeć na największe powody, dla których czujesz się wyczerpany podczas pływania. Nie tylko to, że będziemy również spojrzeć na to, co możesz zrobić o każdym z tych powodów, dla których pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony.
To jedna rzecz, aby zrozumieć, dlaczego to sprawia, że ​​jesteś zmęczony, ale jest to zupełnie inne, aby dowiedzieć się, co możesz o tym zrobić, a to właśnie tu robimy.
Pływanie jest pełnym treningiem ciała

Przede wszystkim pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony, ponieważ jest po prostu ciężka praca. Podczas porównania go do innych treningów Cardio trudno jest znaleźć taki, który może naprawdę porównać. Jeśli jesteś jazda na rowerze, używasz wielu mięśni nóg. Jeśli biegasz, używasz nóg i rdzenia. Ale z pływaniem dosłownie używasz całego ciała.
Jak udostępniliśmy wcześniej w poprzednim artykule, może działać do 50 mięśni na raz. Od mięśni trapezu na szczycie do twoich samoprzylepnych mięśni w pobliżu twoich kostek, twoje ciało działa niesamowicie ciężko, aby przesuwać się przez wodę.
Pomyśl o tym. Pozostać na powierzchni, musisz użyć ramion i nóg, aby odpowiedzieć prawidłowo. A ponieważ kopiesz nogi i przesuwasz ramiona, cały twój rdzeń musi być silny, aby poruszać się w linii do przodu, prosta. Wszystko spotykają się, a wynikiem jest niesamowite trening, który może pozostawić cię czując się wyczerpany.
Co możesz zrobić z faktem, że pływanie jest treningiem pełnoprawnym? Cóż, jest kilka rzeczy do myślenia. Jeśli czujesz się wymazany po sesji pływania, rozważ spowolnienie rzeczy lub budowanie ich wytrzymałości trochę więcej.
Tak jak powiedziałem powyżej, to duży trening, więc trochę może iść daleko. Jeśli zauważyć, że zmagasz się, aby funkcjonować po porannym pływaniu, może stuknąć trening, a następnie pracować w górę. Powolny i stały wygrywa wyścig, zwłaszcza z pływaniem!
Inną rzeczą do rozważenia, jeśli szybko się zmęczysz ze swoimi pływaniem, ponieważ jest to trening całego ciała, jest wzmocnienie słabszych mięśni. Włącza niektóre szkolenia krzyżowe i wskazać słabsze obszary. Dla mnie moje quady i nogi są znacznie silniejsze niż moje górne ciało. Uważam, że uwzględniłbym niektóre szkolenie siły ramienia, aby pomóc mi przetrwać te zaległe sesje pływania w całości!
Intensywność treningu pływania

Pływanie jest intensywne! Możesz spalić poważne kalorie, skakając w basenie i wypompowuje dobry trening. Być bardziej szczegółowym, przeciętna osoba może spalić do 500 kalorii na godzinę!
Umieśćmy to w perspektywie. Średnia jogger w tempie konwersacyjnym spala około 400 kalorii na godzinę. Aby spalić ponad 500 kalorii na godzinę, aby uruchomić, musiałbyś zachować tempo około 6 minut na milę! Nie wiem o tobie, ale nie będę prowadzić 6 minut mil przez godzinę prosto! Jeśli chcę coś intensywnego, spali dużo kalorii, zamierzam trzymać się pływania!
Ale co jeśli jest dla ciebie zbyt intensywne? Co jeśli uważasz, że intensywność może cię sprawić, że jesteś zbyt zmęczony? Cóż, prosta rzecz, którą możesz zrobić, jest obniżenie intensywności. Weź więcej przerw między okrążeniami. Pozwalając na dłuższy czas odzyskiwania ciała między sesjami, zdecydowanie może coś zmienić.
Inną rzeczą, jaką możesz zrobić, aby obniżyć intensywność treningów pływania, jest spowolnienie tempa. Jak mówiliśmy powyżej, pływanie jest już treningiem całego ciała. Jeśli czujesz się całkowicie zużyty, nie ma absolutnie nic złego w spowalnianiu tempa na chwilę.
Temperatura wody basenowej

Uwierz, czy nie, temperatura wody puli może również odgrywać rolę, dlaczego pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony. Większość ludzi założyłaby, że temperatury zimnej wody uczyniłyby cię bardziej zmęczonych, ponieważ obniża temperaturę rdzenia twojego ciała i musi pracować jeszcze trudniej, aby ogrzać ciało. Ale w rzeczywistości możesz stać się zmęczony zarówno w chłodniejszych temperaturach wody, jak i cieplejsze temperatury wody.
Pływanie w ciepłoWody mogą również prowadzić do wyczerpania tak szybko jak pływanie w wodach, które są zbyt zimne. Ogromna woda jest nie tylko cieplejsza, około 90 stopni, zwiększa szanse wyczerpania, zwiększa również szanse na odwodnienie (które będziemy zająć się późniejsze).
Więc jeśli zauważysz, że woda z basenu jest zbyt zimna lub zbyt gorąca, może przyczynić się do przyczyny, że pływanie jest zmęczony. Dzięki pływaniu w wodzie musisz myśleć o tym pod względem “Goldilocks i Three Bears”. Nie chcesz wody, która jest zbyt gorąca lub za zimna, chcesz, aby temperatura wody była w porządku. Dla wysoce konkurencyjnego pływaka optymalna temperatura wynosi od 77 do 82 stopni. Do pływania w środowisku, który jest bardziej rekreacyjny lub po prostu dla zabawy, sugerują bliżej 85 stopni.
Największą rzeczą, jaką możesz zrobić, jeśli uważasz, że temperatura twojego basenu wpływa na poziomy energii, jest komunikowanie się z pracownikami konserwacyjnej, aby zrozumieć, co zwykle utrzymują temperaturę. Oczywiście to tylko wtedy, gdy trenujesz w krytym obiekcie basenu. Jeśli pływasz na otwartych wodach lub odkrytym pływaniu, rozważ trening w alternatywnej lokalizacji pływania, jeśli pogoda jest zbyt gorąca lub za zimna.
Dehydracja podczas pływania

Brzmi trochę ironiczny, prawda? Dosłownie pracujesz w wodzie. Prawie wydaje się głupie, że możesz się odwodnić. Ale tylko dlatego, że jesteś w basenie, nie oznacza, że ​​twoje ciało pozostanie uwodnione. To nie tak, że pijesz wodę do basenu, więc oczywiście możesz stać się odwodnione podczas pływania!
Więc kolejna odpowiedź na pytanie “Dlaczego pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony” jest odwodnieniem! W rzeczywistości jest trochę bardziej skomplikowany niż twój przeciętny trening, jak bieganie. Kiedy biegniesz, będziesz gorąco i poczujesz się pocenie się. Ale w wodzie to inna historia. Ponieważ jesteś w niesamowitej wodzie, nie zdajesz sobie sprawy, że twoje ciało pocenie się lub ogrzewa, ale jest. I za każdym razem, gdy twoje ciało działa ciężko, poceniu lub podnoszenie temperatury ciała, potrzebuje nawodnienia, aby działać prawidłowo.
Powodem, dla którego odwodnienie jest na naszej liście, jest to, że jeden z dużych znaków, które potrzebujesz wody, jest zmęczenie i zmęczenie. Więc jeśli zauważysz, że pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony (lub bardziej zmęczony, niż normalnie), zdecydowanie zastanowić się, co robisz, aby pozostać uwodnionym.
Co możesz zrobić o hydratacji? Cóż, oczywiście możesz pić więcej wody. Ale to trochę niejasne dla rad. Dokładniej, możesz zapobiec odwodnieniom i wyczerpaniu, przychodząc do sesji pływania w pełni uwodnionych. Jeśli rano robisz trening, uczynić go celem, aby pić całą butelkę wody na jazdę. Jeśli planujesz popływać później po południu, spróbuj pić tylko wodę i konsekwentnie przez cały dzień.
Inny niż nawilżający wcześniej, możesz upewnić się, że można łatwo dostępny wodę. Jeśli jesteś w basenie, możesz zachować butelkę wodną w ramię do ręki do SIP między okrążeniami. Jeśli jesteś na wodach otwartych, może być nieco mniej wygodne, ale nadal powinno być priorytetem, zwłaszcza jeśli otwartą wodę pływasz, jest ciepły, a słońce jest na zewnątrz.
Pływanie w słońcu

Mówiąc o pływaniu w słońcu, może to nie tylko zwiększyć swoje szanse na odwodnienie, może również zwiększyć swój poziom zmęczenia po dobrym treningu pływać.
Ogólnie rzecz biorąc, bycie w słońcu może cię zmęczyć. Z ciepła generuje w organizmie do promieni UV (ultrafioletowych), które mogą prowadzić do zmian chemicznych w organizmie, przynosi wyczerpanie.
Jeśli same słońce sprawia, że ​​ludzie zmęczyli, czy możesz wymyślić, jak zmęczony musi być po wykonaniu pełnego ciała, w pełni intensywnego treningu w słońcu? Tak, na pewno poczułbyś się, że potrzebujesz drzemki.
Co możesz zrobić o słońcu i jego wpływ na poziom wyczerpania? Jeśli masz dostęp tylko do odkrytego basenu, może być mniej, możesz to zrobić, niż gdybyś miał dostęp do krytego basenu. Jednak nadal można rozważyć rzeczy.
Jeśli pływasz na zewnątrz, pomyśl o płynie, gdy słońce nie jest najwyższe. Na przykład można pływać wcześniej rano lub później wieczorem zamiast pływać w prawo w środku upału dnia.
Ale oczywiście, jeśli masz dostęp do basenu wewnątrz, jak i odkryty, można łatwo wybrać, aby przejść do krytego basenu w dni, kiedy jest szczególnie słoneczny i gorący, aby uniknąć wyczerpania.
Brak odżywiania przed pływaniem

Z naszego ostatniego powodu, dlaczego pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony, będziemy spojrzeć na odżywianie. Podobny do nawodnienia, odżywianie jest naprawdę ważne po stronie przygotowawczej, a także wtedy, gdy faktycznie robisz trening.
W naszym artykule, jak styl wolny bez zmęczenia, dotknęliśmy jeszcze kilku rzeczy do rozważenia, jeśli nie chcesz się martwić. I jeden z nich był odżywianie. Aby pływać w najlepszym razie bez przerzedzenia, najpierw musisz upewnić się, że podsycasz swoje ciało prawidłowo z chudymi białkami, owocami i warzywami.
Ale musisz również upewnić się, że napędzasz się przed treningiem i podczas (jeśli będziesz pływał przez dłuższy czas). Podczas gdy niektórzy ludzie wolą opracować na pusty żołądek, inni mogą stwierdzić, że pozostawia ich niezwykle wyczerpane i zmęczone. Jeśli w ten sposób czujesz się priorytetem do jedzenia zdrowej przekąsek przed treningiem. Precityzuj swoje odżywianie, a Twoja wydajność i energia będzie śledzić!
Wniosek
W tym artykule zwróciliśmy na pytanie – dlaczego pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony? Dotkliśmy 6 sposobów, które pływanie sprawia, że ​​jesteś zmęczony i co możesz o nich zrobić.
Pierwszy pływanie to trening na całe ciało. Twoja górna część ciała, dolna ciało i rdzeń są w tym samym czasie (Wskazówka: nie rób zbyt wiele za dużo)! Drugim sposobem pływania może sprawić, że jesteś zmęczony, to intensywność treningu pływania (Wskazówka: zwolnij swoje tempo, jeśli trzeba). Czy wiesz, że możesz spalić więcej kalorii pływania, niż nawet prowadzenie 6-minutowego tempa na godzinę? Trzecim sposobem jest, gdy temperatura wody puli jest zbyt zimna lub zbyt gorąca (Wskazówka: Chcesz, aby od 77 i 82 stopni).
Czwarty sposób pływania sprawia, że ​​jesteś zmęczony, jest odwadniany (wskazówka: napój przed i podczas treningu). Numer pięć na naszej liście pływa w słońcu (Wskazówka: pływać w pomieszczeniu rano lub późnym popołudniem). Szósty spływanie może sprawić, że jesteś zmęczony, nie jedząc przekąski ani małego posiłku przed treningiem pływania (Wskazówka: Chwyć coś do jedzenia). Istnieją więc nasze sześć powodów (i rozwiązań), dlaczego pływanie może cię zmęczyć!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *