Matt Weik

Wszyscy widzieliśmy te reklamy. Ci, w których nasi preferowani sportowcy piją napoje sportowe, a także występują na wysokim poziomie. Młodzież wyobrażają sobie, jak ci sportowcy wierzą, że oni również mogą osiągnąć wielkość, jeśli piją dokładnie te same napoje. Czy rozumieją, że w większości przypadków to, co piją, jest głównie tylko butelką pełną cukru. Ten telefon dotyczy reklamy takich napojów dla naszej młodzieży. Młodzież nie rozumie konsekwencji picia napojów o wysokiej zawartości cukru. Dla nich są to tylko napoje, które widzą, że ich idole uderzają w telewizję, a także w reklamach. Więc jeśli ich idole je piją, muszą być dla ciebie świetne, prawda? Źle.

Zachwycające badanie opublikowane w British Dental Journal przez Cardiff University Institution of Dentistry wykazało, że 90% nastolatków pije „napoje sportowe” ze względu na gust, a nie Valencia Koszulka dla funkcji, dla której mieli być wykorzystywane. To obsesyjne spożycie zwiększa ich niebezpieczeństwo dla otyłości oprócz erozji zęba z powodu zwiększonych cukrów i kwasowości. Jest to jeszcze bardziej troska, o której należy świadczyć. Wykorzystanie napojów sportowych jako napoju społecznego nie różni się niczym od zapewnienia młodości puszki słodkiej sody.

Badanie badawczych zostało przeprowadzone w Południowej Walii przez grupę badaczy, którzy poprosili 160 młodych ludzi w wieku od 12, a 14 dokładnie, jak często przełkają napady sportowe. Odkryli, że 90% z nich rzeczywiście pije tego rodzaju napoje co najmniej dwa razy w tygodniu. Zapytany, dlaczego im piją, reakcja była z powodu smaku. To, co mamy tutaj, to napoje wytwarzane w celu zwiększenia wytrzymałości, a także uzupełniania elektrolitów u sportowców – nie jako napój społeczny. Napoje te pomagają zwiększyć nawodnienie, ale mają dokładnie taką samą ilość kalorii jak puszka sody. Niezwykle mała część tych młodych ludzi (tylko 18%) naprawdę Urawa Red Diamonds Koszulka wykorzystuje ich w swoim znaczeniu.

Naukowcy stwierdzili: „Niepokojący jest odsetek dzieci w tym badaniu, które przyjmują napoje węglowodanowe, które są zaprojektowane do sportu w kontekście rekreacyjnym, który nie dbałoby. Napoje sportowe są przeznaczone dla sportowców biorących udział w wytrzymałości, a także intensywnych wydarzeniach sportowych, są one również powiązane z rozkładem zębów u sportowców, a także powinny być wykorzystywane zgodnie z poradami dentystycznych, a także opieki zdrowotnej poświęconych sportowcom. Woda lub mleko są wystarczające do nawilżenia aktywnych dzieci, napoje sportowe o wysokiej zawartości cukru są niepotrzebne dla dzieci, a także większości dorosłych. ”

Jeśli powyższe nie było wystarczające, jeszcze jedno badanie badało 187 ekspertów piłkarskich w Wielkiej Brytanii, a także odkryło, że 4 na 10 miało próchnicę. Również spośród tych 187 sportowców odkryto, że 1 na 20 ma choroby dziąseł, zwiększając prawdziwe obawy, gdy biznes napojów reklamuje swoje produkty naszej młodzieży. Takie postępowanie jest raczej nieodpowiedzialne.

Wiadomość o Take House z tego badania jest to, że napoje sportowe, choć mają „fajny czynnik”, wymaganie, które należy wykorzystać w określonym celu. Wykorzystanie ich jako napoju społecznego dla młodzieży może mieć niekorzystne konsekwencje dla ich ogólnego zdrowia. Staraj się trzymać swoich młodych ludzi z dala od tego rodzaju napojów. O ile nie jesteś elitarnym sportowcem, nawilżenie wodą, a także regenerując z wykorzystaniem mleka, może zapewnić dokładnie takie same korzyści z napojów sportowych bez niekorzystnych skutków ubocznych. W końcu twoja decyzja jest umożliwienie młodym piciu napojów sportowych, jednak wspomniane powyżej badania powinny być wystarczające, aby przemyśleć wymóg tych słodkich zagrożeń dla zdrowia i dobrego samopoczucia… bardziej rozumiane jako „napoje sportowe”.

Odwiedź blog Digital Muscle Mass Mass Parents Heal Healthy Wskazówki dla swoich dzieci!

Źródło:
British Dental Journal – opublikowane w Internecie przed drukiem, doi: 10.1038/sj.bdj.2016.449 „Badanie korzystania z napojów sportowych wśród nastolatków” autorzy: D. Broughton, R. M. Fairchild i M. Reprezentacja Arabii Saudyjskiej w piłce nożnej mężczyzn Koszulka Z. Morgan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *