Właśnie niedawno natknąłem się na niezwykle fascynujące dziennik o nazwie “Ostatnie patenty na inżynierii biomedycznej”, aby utrzymać mnie tak bardzo, jak data z ostatnim postępem w tej dziedzinie, jak również sprawdził niezwykle fascynujący artykuł Na nowym gadżecie, który chciałbym pokazać odwiedzających tego bloga.

Nie ma to jednak nic wspólnego ze szkoleniem, a także wydajnością sportową, myśląc o tym, że w kontakcie z sportami niestety sportowcy są ranni, jak również doświadczenie z ran, wierzyłem, że może to być coś o stawie zainteresowania czytelnicy.

Gadżet w trosce jest wykorzystywany do wykonywania rodzaju terapii zwanej fototerapią. Phototerapia, wykorzystanie światła do uzdrowienia, w ostatnich latach była dziedziną zaawansowanych badań multidyscyplinarnych. Modalność ta była pomocna w szerokim, a także różnorodnym szeregu maladies, w tym leczenie przewlekłego, a także ostrej rany, jak wykazano w wykorzystaniu światła laserowego, a także technologii diody LED (dioda lekka). Wiele badań in vitro, a także wzorów zwierząt wykazały atrakcyjne skutki fototerapii na temat gojenia ran. Badania ludzkie z oświetleniem laserowym wykazały wyższe ilości nabłonka do zamknięcia rany, a także stymulację uzdrowienia przeszczepów skóry (Conlan MJ, Rapley JW, COBB CM. Biostymulacja gojenia rany przez napromieniowanie laserowe niskoenergetyczne. J Clin Perisont 1996; 23: 492-496; Whelan HT, SMITS RL JR, Buchman Ev, i in. Wpływ na napromieniowanie diody emitującej Nasa na temat gojenia ran. Clin Laser Med Surg 2001; 9: 105-14).

Widoczne, a także w pobliżu światła IR może być wchłaniany przez fotocentizerów komórkowych, takich jak cytochromy, a także flaviny / ryboflawiny. Wchłanianie światła przez te fotosensytyzruje wyzwala ich wzbudzenia, a także relaksowanie przez przeniesienie elektronów do O2, generując w ten sposób reaktywne typy tlenu (Ros). ROS są najprawdopodobniej najlepiej zrozumiałe w biologii za ich zdolność do wywołania stresu oksydacyjnego. Mogą uszkodzić DNA, błony komórkowe, a także białka komórkowe, a także mogą prowadzić do śmierci komórek. Jednak niskimi strumieniami ROS odgrywają ważną funkcję w aktywacji, a także zarządzać wieloma procesami komórkowymi, takimi jak uwalnianie czynników transkrypcyjnych, ekspresję genów, skurcz masy mięśniowej, a także wzrost komórek (Rhee Sg. Redox Sygnalizacja: nadtlenek wodoru jako nadtlenkowy Wewnątrzkomórkowy posłaniec. Exp Mol Med 1999; 31: 53-59). Dlatego ma sens, że odpowiednie wykonanie fototerapii może być pomocne dla gojenia ran (i chciałbym dodać dodanie … Jeśli określone długości fali światła można dotrzeć do głębokiego uzdrowienia masy mięśniowej?).

Różne gadżety zostały wdrożone w fototerapii, szczególnie w gojeniu ran. Najbardziej rozpowszechnione do tej pory są laserami niskiego poziomu (~ 10mW / cm ^ 2), a także diody LED, które zwykle tworzą niskie intensywności energii (10-50 MW / cm ^ 2) na szerokości pasma około 10 nm. Ogólnopolskie systemy emitujące światła z widocznym zakresem, jak również w pobliżu IR były zaniedbane do niedawna do niedawna z powodu perspektywy stymulatorów szerokopasmowych (400-800NM) w celu określenia fotobiostymulacji.

W artykule dostarczonym przez Lubart i in. (2008) Nowy gadżet zawierający lampę halogenową z odpowiednimi filtrami dla UV, a także długości fali IR, a także emitujące światło tylko w widocznym, jak również w obszarze IR, 400-800 NM testowano na pacjentów z cukrzycą, a także Pacjenci z przewlekłymi owrzodzeniami Jeszcze jedną zaletą jest jego niski koszt, który pozwoli pacjentom na zakup go do użytku domowego.

Wyniki są raczej imponujące (obrazy z ostatnich patentów na inżynierię biomedyczną 2008, 1, 13-17):

.

Również ta konfiguracja światła była zdolna do rozsądnego zdolnego do wyeliminowania bakterii na ranie.

Ciekawe pole, definitywnie wymóg, aby sprawdzić więcej o tym, ponieważ jestem pewien, że istnieją nowe metody przyspieszenia prac naprawy tkanki, które mogą przynieść korzyści sportowcom!

Technorati Tagi: nauka, technologia, uzdrowienie ran

Udostępnij to:
LinkedIn.
Świergot
Pinterest
Whatsapp.
E-mail
Wydrukować
Facebook
Tumblr.

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Gra w gry wideo, a także sieci społecznościowe …
Implantable Electronics, a także możliwe zastosowanie w Sport ScienceJune 22, 2010In “Biochemia”
Cool TechnologyJune 8, 2018in “Nauki sportowe”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *