Ten artykuł został zaprojektowany, aby pomóc Ci pracować w celu konkurowania w konkursie Pani Fitness lub Pani Figur. Jeśli debatujesz o pomysł konkurowania, nie debatuj, po prostu idź! Prawie każdy może przygotować się na konkurs fitness/figura, a te informacje powinny dać ci doskonały wzrost tego celu! Miło jest mieć 2 klasy do wyboru. Czy nigdy nie pomyślał o konkurowaniu?

Jest to artykuł zaprojektowany, aby pomóc Ci pracować w konkurowaniu w konkursie Pani Fitness lub Pani Figur. Jeśli debatujesz o pomysł konkurowania, nie debatuj, po prostu idź! Prawie każdy może przygotować się na konkurs fitness/figura, a te informacje powinny dać ci doskonały wzrost tego celu! Miło jest mieć 2 klasy do wyboru. Kiedy omawiam konkurencję, istnieje kilka przeszkód, które wydają się zniechęcać kobiety od konkurowania. 4 największe obawy, jakie słyszę, to:

– Nie mogę robić gimnastyki – nie jestem elastyczny – nie mogę skakać – nigdy nie mógłbym tak szczupli

Są to bardzo proste problemy, z którymi można sobie poradzić, a wiek nie ma na niczym noszenia! Rywaliłem obok wielu kobiet w wieku 40 lat, które wygrały lub umieściły bardzo wysoko. Pani Fitness Rutyna nie jest oceniana na podstawie „sztuczek”, które możesz wykonać, ale raczej na temat tego, jak czysta i dopracowana jest treść. Pani Figura ma to samo, oczywiście, z nieco większą sylwetką, ponieważ jest to konkurs, w którym sędziowie chcą zobaczyć ciało pomiędzy kondycją a kulturystyką. Pani Figura jest idealna dla tych, którzy nie są zainteresowani siłą, elastycznością i wytrzymałością konkurencji. Uczestnicy Pani Figure powinni rozpoznać, że Pani Figure wymaga, abyś był nieco szczuplejszy niż w przypadku konkurencji Pani Fitness.

Planowanie szkolenia i diety

Zacznijmy od planowania. Chcesz spojrzeć w przyszłość do 4 miesięcy od daty konkursu w zależności od Club America Koszulka obecnego poziomu. Trening i dieta muszą być okresowe w kierunku konkursu, abyś był przygotowany i osiągnięty we właściwym czasie. Zawsze sugeruję wykonanie kilku konkursów w tym samym roku, zwłaszcza jeśli istnieją kilka konkursów, które spadają w odległości tygodnia, abyś mógł uzyskać doświadczenie i wykorzystać wszystko, dla czego tak ciężko pracowałeś. Periodalizacja oznacza po prostu planowanie stopniowo w czasie, abyś mógł:

– Unikaj obrażeń – Pracuj nad różnymi aspektami treningu/diety stopniowo – unikaj przetrenowania lub zbyt wielu płaskowyż

Pani Fitness chce skoncentrować się na wyniku ładnej stonowanej i umiarkowanie szczupłej budowy ciała bez dużej twardości lub prążkowań. Pani Figura chce stać się nieco szczuplejsza niż Pani Fitness z nieco większą gęstością mięśni i twardością, ale nie tak szczupłą, prążkowaną lub muskularną jak kulturystyki. Osiągnięcie tej równowagi jest sztuczką. Nawet gdy jesteś w najlepszym wydaniu, reszta zależy od tego, kto stoi obok ciebie i jak wszyscy wyglądasz w porównaniu.

Rodzaj treningu siłowego/cardio i diety zależy od każdej osoby, niektórzy potrzebują więcej innych potrzebujących mniej, ale każdy potrzebuje innej kombinacji, a poziomy mogą się różnić, więc programy musiały być zindywidualizowane, nie możesz trenować/jeść jak „wszyscy inni”, ponieważ „wszyscy inni”, ponieważ To może nie działać dla Ciebie. Mass produkowane konkurencyjne szkolenia/podręczniki dietetyczne z wyprzedzeniem, aby pomóc Ci przygotować się do konkursu może działać, ale nie zostały stworzone tylko dla ciebie, co oznacza, że zdobywasz drugie miejsce. Jestem bardzo nalegający na upewnienie się, że całe programowanie jest zaspokajane dla każdego z moich klientów indywidualnych potrzeb, ale niestety nie wszyscy trenerzy robią to, co może spowodować obrażenia lub brak przygotowania. Nie chcesz być „grupą” przeszkoloną do konkursów, ponieważ szanse, że wszyscy uczestnicy będą na tym samym poziomie, mają bardzo niskie prawdopodobieństwo, że niektórzy uczestnicy nie zwrócili całej uwagi potrzebnych do właściwego przygotowania.

Talent

Nie mam takiego, kogo to obchodzi! Możesz połączyć rutynę z dowolnym motywem. Złożyłem wszystkie rodzaje rutyny dla Pani Fitness, Pani Figure i kulturystyka, które wykorzystują wszystkie rodzaje talentów, od salsy po sztuki walki. Weź to, co lubisz i ulepsz. Nawet niektóre pochodzenie etniczne mogą przełożyć się na fajną rutynę, więc bądź kreatywny, ponieważ zawsze daje ci punkty! Oto niektóre pomysły motywowe używane w przeszłości, figura i kulturystyka:

– Cowgirl / Lasso – Boks – Orphan Annie – Marzę o Jeannie – Taniec balowy – Flames na bikini, piosenki używające gorącego jako motywu (gorące gorące, gorące rzeczy)

Garnitury, pozowanie i opalanie

Kostiumy i pozowanie są również oceniane. Nawet jeśli nie są częścią formalnej punktacji, twoje stroje mogą sprawić, że będziesz wyglądać lepiej lub gorzej, więc miej to na uwadze. Kolor twojego garnituru jest dużym czynnikiem. Dzięki Pani Figurze musisz trzymać się solidnego koloru do wstępnego osądu, abyś chciał wybrać bezpłatny kolor, który poprawi twoją sylwetkę, ale nie odbędzie się ani nie rozprasza. Czarny wydaje się być bardzo popularny. Teraz można było użyć olśnionego garnituru na nocne koncerty na figurze i kulturystyce. Podobnie jak kobiety fitness, panie Pani Figury chcą mieć 2garnitury, aby podkreślić poranny i nocny pokaz. Większość sędziów jest zwykle wykonywana w porannym pokazie, ale zdarzają się chwile, w których wiąże się i są takie okazje, kiedy zostaniesz osądzony w nocy.

Odcień skóry jest również zwykle oceniany i wpływa na Twój wygląd. Wygląd wyglądania „ciasnego” jest wzmocniony przez opalanie i kolorystykę. Zwykle sugeruję opalanie z dużym wyprzedzeniem, aby w ciągu ostatnich kilku tygodni przed konkurowaniem nie będziesz musiał opalić, co może sprawić, że niektórzy poczuli się wyczerpani i biorąc pod uwagę, że już jesteś na diecie i wyczerpany, nie potrzebujesz dodatkowych stresów. Następnie możesz zacząć kolorowanie na kilka dni przed konkursem. Dla tych, którzy nie są znani, są produkty sprzedawane za ten ekstremalny opalony wygląd, który jest potrzebny na scenie, aby Reprezentacja Ghany w piłce nożnej mężczyzn Koszulka powstrzymać się od zmycia przez światła sceniczne. Produkty różnią się, ale są tworzone specjalnie do konkurencji i można je znaleźć online w niektórych witrynach kulturystycznych. Uważam, że jest opalany, a następnie korzystanie z produktu do kolorowania jest najlepszym wyborem.

Umiejętności

Teraz musisz ocenić swoje umiejętności. Dla pani figurka większość kobiet jest zobowiązana do robienia rutyny w kombinezonie regulacyjnym i obcasach, chociaż niektóre organizacje mają figurę zbliżoną do pani Fitness w sposób, w jaki mogą nosić kostium i Liverpool FC Koszulka wykonać rutynę o wysokiej energii, ale bez odwróconych ruchów i dodanie pozy do rutyny. Pani Fitness używa obcasów do obcasy i kołysania, więc oto potrzebna umiejętność-ćwicz spacery w 4-5 cali uzdrawianiach (zawsze sugeruję platformę, możesz myśleć, że są brzydkie, ale wyglądają najlepiej na scenie)! Oczywiście pozowanie otwartej ręki (podobne do obowiązkowych pozycji kulturystyki) należy praktykować w rundach porównawczych na figurze Pani. Obie klasy muszą ćwiczyć pozowanie do ćwierćfinału. Istnieje różnorodność sposobów na pozowanie, ale nie chcesz być sztywny. Chcesz uzyskać równowagę z ramionami, aby uniknąć przesady, ale linia jest w porządku, ponieważ musisz trochę się odcedzić. Chcesz lekko pochylić się, ale trzymaj obcasy razem, wysoko głowa, ramiona i plecy, wychodzenie z klatki piersiowej, wydech, aby pokazać brzucha. Z boku pozają niektórych sędziów, takich jak ty, aby na nich patrzeć i inni tacy jak ty, aby spojrzeć prosto przed siebie, więc zachowaj otwarte uszy na wskazówki. Poza tym, gdy chcesz wędrować po biodrze, który zmierzy się z sędziami, a nawet podnieść piętę, aby dać ładną zdefiniowaną nogę i pośladkę.

Wreszcie, na plecach, musisz wydobyć Lats więcej dla Pani Figure niż Pani Fitness, ale w obu przypadkach kształt musi pokazać, i podsunąć Tush, aby uzyskać ładny, ciasny tylny koniec.

Umiejętności rutyny fitness to różnorodne trzymania, pompki, podział i taniec. Przy minimum możesz złożyć zwycięską rutynę. Kiedy dziewczyny wykonują rutyny „pozbawione”, ale nadal wygrywają konkurs fitness, publiczność wciąż może zobaczyć, kim są prawdziwe dziewczyny fitness, niezależnie od miejsc, jeśli zobaczysz świetną rutynę, ale dziewczyna ma cellulit na jej tyłu, publiczność może to zobaczyć! Niestety widziałem mistrzów, którzy wygrali konkursy bez przepychu i żadnej elastyczności, ale mieli niesamowitą obecność sceniczną, czystą i dopracowaną rutynę lub wyższą ocenę w innych rundach. Wciąż wierzę, że powinieneś wziąć udział w konkursie z siły i elastyczności w rutynie, ale nie musisz być gimnastyczką, aby wygrać konkurs pani fitness.

* Ten artykuł jest wyłączny dla Ironmagazine.com, reprodukcja w dowolnej formie bez uprzedniej zgody jest surowo zabroniona.

Linda Cusmano jest zawodnikiem fitness i figurki, który rywalizował w każdej klasie konkurencyjnej, w tym przeszkodzie. Znana pisarka i modelka, Linda jest właścicielem i prowadzi własną działalność szkoleniową przez 10 lat, trenując innych konkurentów i rywalizując. Odwiedź jej stronę internetową: www.lindacusmano.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *