Właśnie otrzymałem link do nowej obiecującej aplikacji opracowanej dla iPhone / iPod Touch zdolny do korzystania z akcelerometru umieszczonego w smartfonie, który ma być w stanie zastosować do sztangi do testowania siły i monitorowania trening siłowy.

Aplikacja nazywa się Liza i jest dostępna tutaj.

Wydaje się jasne od zrzutów ekranu, że możliwe jest nagrywanie relacji zasilania / ładowania i obliczyć również prędkość sztangi:

Wydaje się, że oferuje również możliwość porównania testów przeprowadzonych w różnych czasach:

Po testowaniu jest również zdolny do identyfikacji maksymalnej mocy i obciążenia odpowiadającego maksymalnej mocy:

Dużo więcej informacji jest również dostępnych w czasie rzeczywistym i jako podsumowującą opinię do przechowywania i wysyłania wiadomości e-mail.

Wideo o tym, jak działa tutaj.

Wydaje się to bardzo obiecujące narzędzie dla osobistych trenerów, jak również dla trenerów siłowych i kondycjonujących. W tej chwili nie ma dostępnych informacji na temat ważności i niezawodności obliczeń mocy i na dokładności przy użyciu akcelerometru umieszczonego w iPhone / Itouch. Jestem pewien, że wkrótce zobaczymy pewne dokumenty walidacyjne na tym narzędzie, biorąc pod uwagę fakt, że Uniwersytet Udine jest zaangażowany w jego rozwój. Również 1RM szacuje się z relacji obciążenia / prędkości.

Liza zapewnia również wersję Lite. Według strony internetowej wersja Lite pozwala wykonać test pół squat, aby wyświetlić wynikowe dane i wysłać je za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Twittera, podobnie jak wersja standardowa; Nie można uzyskać żadnej reprezentacji graficznej ani zapisu żadnych danych. Wersja Lite wyświetla niektóre banery reklamowe.

Nie używam iPhone / Itouch, więc proponuję czytelników do pobrania tej aplikacji i zdecydować się na siebie, jeśli jest coś wartego. Biorąc pod uwagę koszt i fakt, że nie potrzebujesz żadnego dodatkowego urządzenia, sugeruję, że jest to coś wartego próbowania dla każdego profesjonalnego zainteresowanego mierzeniem wyniku programów szkoleniowych siły.

Technorati Tagi: Akcelerometr, Testowanie siły, Technologia

Udostępnij to:
LinkedIn.
Świergot
Pinterest
Whatsapp.
E-mail
Wydrukować
Facebook
Tumblr.

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Wytrzymałość i pomiary mocy do planowania treningu siły: co tam jest? 19 sierpnia 2007 r. “Testy siły”
Wytrzymałość i pomiary mocy do planowania treningu siły: co tam jest? 19 sierpnia 2007 r. “Testy siły”
Trening siły w siatkówce: Diczasty i inne kwestieDeumbermember 1, 2007 Z 1 Komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *