Dzisiaj amerykańska agencja antydopingowa ogłosiła, że sankcjonowała Leonardo Pires Nogueira za pozytywne przetestowanie Clomiphene na Mistrzostwach Świata Jiu-Jitsu w 2016 roku w Long Beach w Kalifornii.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Międzynarodową Brazylijską Federację Jiu-Jitsu (IBJJF). IBJJF zawarł umowę z USADA na przeprowadzenie testów antydopingowych na imprezie. Poniżej znajduje się pełna informacja prasowa:

Usada ogłosił dziś, że Leonardo Pires Nogueira z Dunwoody, Ga., Sport w sporcie brazylijskiego Jiu-Jitsu, ocenił pozytywne znaczenie dla substancji zakazanej i przyjął dwuletnią sankcję za swoje naruszenie wytycznych dotyczących domieszek.

29-letni Nogueira ocenił pozytywne pod kątem clomiphene w wyniku testu narkotykowego w konkurencji przeprowadzonym 5 czerwca 2016 r. Na Międzynarodowej Brazylijskiej Federacji Jiu-Jitsu (IBJJF) World Jiu-Jitsu Championships w Long Beach w Liverpool FC Koszulka Kalifornii IBJJF nie jest sygnatariuszem Światowego Kodeksu antydopingowego, USADA został zakontraktowany Kawasaki Frontale Koszulka przez IBJJF w celu przeprowadzenia testów na wydarzenie i zebrał próbkę Nogueiry zgodnie ze światową międzynarodową agencją antydopingową (WADA) Międzynarodową standard testowania i badań.

Clomiphene jest określoną substancją w klasie modulatorów hormonów i metabolicznych na listy zakazanej WADA i zabroniona w całym świecie w ramach światowego kodu antydopingowego oraz protokołu USADA do testowania ruchu olimpijskiego i parolimpijskiego, który dotyczył Ibjjf World Ibjjf World Jiu-Jitsu Mistrzostwa.

Dwuletni okres niewidoczności Nogueiry rozpoczął się 5 czerwca 2016 r., Datę zebrania jego próby. Ponadto Nogueira została zdyskwalifikowana ze wszystkich konkurencyjnych wyników osiągniętych w konkurencjach sankcjonowanych przez IBJJF lub dowolnego sygnatariusza kodu, Reprezentacja Australii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka w dniu 1 czerwca 2016 r. Rozpoczęły się mistrzostwa IBJJF Jiu-Jitsu w 2016 r., W tym przepadnięcie jakichkolwiek medali , punkty i nagrody. IBJJF zgodził się narzucić sankcję.

W celu pomocy sportowcom, a także wszystkich członków zespołu wsparcia, takich jak rodzice i trenerzy, w zrozumieniu wytycznych dotyczących ich obowiązujących, USADA oferuje obszerne instrukcje na swojej stronie w procesie testowym i substancji zabronionych, jak uzyskać zgodę na wykorzystanie a Wymagane leki oraz ryzyko i niebezpieczeństwa związane z przyjmowaniem suplementów, a także narkotyki zwiększające wydajność i rekreacyjne. Ponadto USADA zarządza infolinią referencyjną, globalne odniesienie do narkotyków online (www.globaldro.com), prowadzi sesje edukacyjne z krajowymi organami zarządzającymi i ich sportowcami oraz proaktywnie dystrybuuje wiele materiałów edukacyjnych, takich jak zabroniona lista, łatwe Karty torebki, okresowe biuletyny oraz dokumentacja referencyjna protokołu i zasad.

USADA jest odpowiedzialny za proces testowania i zarządzania wynikami sportowców w ruchu olimpijskim i paraolimpijskim w USA i jest równie zaangażowany w zachowanie integralności sportu poprzez inicjatywy badawcze i programy edukacyjne.

Udostępnij to:
Świergot
Facebook

Lubię to:
Jak ładowanie …

Związane z

Obrona barierowa dla USAD Testowanie narkotyków BJJ sportowiec odrzucony 10, 2017
Quebec deklaruje amatorskie wydarzenia BJJ nielegalne zgodnie z kodeksem karnym 26, 2017 z 8 komentarzami
Ontario wyznacza prowincjonalną organizację sportową dla amatorskiego jiu-jitsu w prowincji 21, 2018in „Athletics Commissioner of Ontario”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *