Ćwiczenia masy ciała są wspaniałe z niezliczonych powodów. Na początek możesz zrobić je prawie wszędzie i nie potrzebujesz żadnego sprzętu, z wyjątkiem własnego słodkiego ja. Ale ciągnięcie lub pchanie własnej wagi pozwala również pracować w naturalnym zakresie ruchu i wykonywać bardziej funkcjonalne ruchy – co może pomóc w przełożeniu silniejszego rdzenia i mniejszego ryzyka obrażeń.

Oto trzy do przyłączenia się do następnego spaceru lub biegu. Wybierz ten, który pasuje do poziomu sprawności lub wykonaj wszystkie trzy, aby uzyskać Real Madrid Koszulka wyzwanie dla całego ciała.

STEP CALLF Press

Poziom: łatwy

Wzmacnia: mięśnie łydek, aby wspierać kostki i poprawić równowagę.

Nie biegaj ani nie idź po tym zestawie schodów. Za każdym razem, gdy wchodzisz na schody, naciśnij piłkę stopy i wyciśnij mięsień łydki. Zatrzymaj się przez sekundę, aby zrównoważyć siebie i naciśnij każdą schodową, którą RB Leipzig Koszulka napotkasz.

Ławka lub dip na ścianie

Poziom: pośredni

Wzmacnia: Triceps – których zazwyczaj nie rzucasz wyzwania codziennym ruchom. Zwykle twoje biceps widzą więcej akcji, na przykład podczas noszenia torb lub zbierania innych przedmiotów.

Usiądź na solidnej ławce lub krótkiej ścianie i chwyć ławkę obiema rękami po bokach, kłykci skierowane do przodu. Wyjdź przed sobą stopy, aby kolana były lekko zgięte. Wciągnij mięśnie brzucha w kierunku kręgosłupa, aby ustabilizować ciało, i opuść ciało w kierunku ziemi, aż łokcie utworzą kąty 90 stopni. Naciśnij kopię zapasową, skupiając się na tricepsach i powtórz dla 10 powtórzeń.

Równowaga Lunge

Poziom: zaawansowany

Wzmacnia: rdzeń, pośladki i uda – i doskonale nadaje się do Schalke 04 Koszulka zwiększenia równowagi.

Stań kilka stóp przed solidną ławką (lub ścianą) o wysokości kolana i umieść za sobą jedną stopę na siedzeniu. Przyciągnij mięśnie brzucha w kierunku kręgosłupa, aby ustabilizować rdzeń, i powoli opuść w kierunku ziemi, utrzymując klatkę piersiową w górę. Możesz ścisnąć ręce przed klatką piersiową lub zostawić je po bokach – co najlepiej jest na równowagę. Niższe, aż kolano tworzy kąt 90 stopni, a uda jest równoległe do ziemi. Naciśnij kopię zapasową, aby ukończyć jeden przedstawiciel i powtórz dla zestawu 10 powtórzeń przed zmianą po bokach.

Informacje te są wyłącznie do celów edukacyjnych i nie są zamiennione jako substytut diagnozy medycznej lub leczenia. Nie należy używać tych informacji do diagnozowania lub leczenia problemu zdrowotnego lub stanu. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed zmianą diety, zmienianiem nawyków snu, przyjmowaniem suplementów lub rozpoczęciem nowej rutyny fitness.

Lara Rosenbaum

Lara Rosenbaum jest pisarką, certyfikowanym trenerem fitness i miłośnikiem psów z poważną pasją do zewnątrz. Lara, wcześniej redaktorka fitness Fitbit, zajmowała pozycje redakcyjne w kilku czasopismach, w tym Women’s Health, gdzie była redaktorem naczelnym. Lara jest także byłym elitarnym sportowcem i podróżowała po świecie jako członek amerykańskiej drużyny narciarskiej freestyle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *