Wady pływania
Kiedy myślę o płynieniu jako treningu, mój umysł od razu trafia do wszystkich niezwykłych korzyści, które ma na moim ciele. Jest światło na moich stawach, ale wystarczająco trudne, aby uzyskać pompowanie serca. To trening całego ciała, który obejmuje wszystkie wieki i poziomy fitness. Jest tak wiele wspaniałych rzeczy na temat pływania.
Często myślę, że są wadami pływania. Jednak po pełnym lecie pływania w sposób ciągły z moją rodziną, niedawno znalazłem negatywny efekt uboczny pływania – ucho pływaka. Było niesamowicie niewygodne, a nawet wymagało leczenia, aby naprawić. Po około tygodniu dyskomfortu w końcu odzyskałem. To doświadczenie z pewnością mnie myślałem o wadach pływania i czego muszę zrobić, aby ich unikać. Oto 7 wad pływania, które musisz wiedzieć o …
1. Ekspozycja na słońce
Jeśli płyniesz gdzieś inny niż kryty basen, zwiększasz ryzyko nadmiernego odtworzenia siebie w słońcu. Ekspozycja na słońce jest wadą pływania, o której większość ludzi wiedziała, ale nie w zakresie, w jakim powinni.
W rzeczywistości istnieją negatywny wpływ zarówno na krótkoterminową, jak i długoterminową ekspozycję na słońce. Krótkotrwały może nastąpić w zaledwie piętnastu minut ekspozycji, ale nie pojawi się na kilka godzin. Jest to zazwyczaj jako łagodne do ciężkich oparzenia słonecznych w zależności od ilości ekspozycji i korzystania z filtrem przeciwsłonecznym. Chociaż nie są one skrajne wady, mające liczne oparzenia słoneczne i ekspozycje na słońce z czasem mogą spowodować jeszcze gorsze konsekwencje.
Możemy scharakteryzować długoterminową ekspozycję na słońce jako dawniej – posiadające liczne ekspozycje krótkoterminowe. Długotrwały może wahać się od przedwczesnego starzenia, zmarszczki i miejsca na raka skóry. Rzeczywiście odkryli, że jeśli masz ponad pięć pól słonecznych; Zwiększenie ryzyka czerniaka o 80 procent.
Oczywiście, z licznych wad, istnieją rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć ryzyko negatywnych skutków ubocznych ekspozycji na słońce, jak noszenie odzieży ochronnej i stosując ochronę przeciwsłoneczną zgodnie z zaleceniami.
2. Wspólne obrażenia

Mimo że pływanie jest znane o bycie wspaniałym treningiem, który jest łatwiejszy na twoich stawach, nadal przychodzi z pewnym nieodłącznym ryzykiem obrażeń. Podobnie jak w przypadku każdej aktywności fizycznej, jeśli trenujesz z niewielkim odpoczynkiem i odzyskiwaniem, prawdopodobnie będziesz ranny.
Chociaż może być zapobiegawczy z odpowiedniej opieki, prawidłowego odpoczynku i leczenia, szyi i podejmowania obrażeń należą do najczęstszych do pływania. Niektóre z tych obrażeń obejmują zapalenie ramion, łzy mankietów Rotator, podejmować łzy socket, zapalenie ścięgna bicepsu, bólu pleców i więcej.
Jak widać z wspólnych obrażeń wymienionych powyżej, większość obejmuje górną część ciała. Mimo że jest to trening całego ciała, mięśnie ramienia i szyi pracują wspaniałą umowę z znacznie bardziej skomplikowanymi ruchami i uderzeniami. Tak więc, jak pływasz, niezbędne jest, aby być uważnym z tych wspólnych obrażeń, odpowiednio rozciągnij górną część ciała i daj sobie dużo czasu na odzyskanie od treningów.
3. Infekcje
Możesz dostać zakażenia bakteryjne z wody w zależności od miejsca pływania. Nawet jeśli basen jest traktowany chemikaliami, bakterie nadal mogą przetrwać. Największym przykładem infekcji bakteryjnej można dostać się z pływania to ucho pływaka. Jest to miejsce, w którym niewielka kropla wody w basenie, która ma bakterie, uwięziony w ucha. Jeśli bakterie nie są usuwane, może rosnąć i rozwijać się w niesamowicie niewygodne zakażenie ucha.
Kiedy się udaliłem, cierpiałem na ucho pływaka nie za dawno temu i nie było zabawne! Chociaż jest jedną z najczęstszych infekcji, które są spowodowane pływaniem, to nie jedyny. Pływacy mogą również cierpieć na inne zakażenia, takie jak stopa sportowca, infekcje drożdży i infekcje oczu, które są spowodowane różnymi powodów.
Co najważniejsze, aby zauważyć z tej wada pływania, jest dbanie o swoje ciało i bądź świadomy wody, w której pływasz. Nawet jeśli jest on traktowany prawidłowo, upewnij się, że wszystkie wody z uszu.
4. Basenowe komplikacje chemiczne
Chociaż utrzymują Cię bezpiecznie i utrzymują czyste wody, chemikalia basenowe (takie jak chlor) mogą również powodować pewne komplikacje. Oto kilka wielu …
Sucha skóra

Możesz zauważyć suchą skórę od bycia w samej wodzie, ale może również wynikać z chemikaliów w wodzie. Znacznie bardziej niż nie, możesz wystąpić suche plamy, w których twoja skóra staje się zirytowana przez chemikaliów.
Włosy

Jeśli twoja skóra nie jest wrażliwa na chemikalia, twoje włosy mogą być bardzo dobrze. Innym wadami pływania, aby wiedzieć, jest to, że twoje włosy mogą nie reagować dobrze. Gdy płyniesz znacznie częściej, możesz zauważyć suszarkę czującą włosy i znacznie więcej słabości niż zwykle.
Podrażnione oczy

Szczególnie dla tych, którzy noszą kontakty, twoje oczy mogą stać się bardzo zirytowane przez nienaturalne chemikalia w basenie. Możesz doświadczyć zakresu od po prostu discomfortdo zaczerwienienia, podrażnienia, a nawet infekcji.
Reakcje alergiczne

Wreszcie niezbędne jest zauważyć, że niektórzy ludzie mogą w rzeczywistości doświadczyć reakcji alergicznych na chlor. Cóż, nie do końca alergia, jak niektórzy mogą pomyśleć, ale znacznie więcej podrażnień, jeśli masz już alergie. Tak więc, jeśli jesteś podatny na alergie, chemikalia może wywołać reakcję i faktycznie podrażnia dróg oddechowych.
5. Dehydracja

Dziwne, prawda? Czy naprawdę możesz się odwodnić podczas pływania? Chociaż może nie być pierwszą wadą pływania do przychodzenia na myśl, odwodnienie jest w rzeczywistości istotną wadą, która może naprawdę wpłynąć na dobre samopoczucie. Jeśli masz coś takiego jak ja, możesz po prostu zakładać, że ponieważ robisz aktywność w wodzie, że nie przegrzewa się ani nie stał się odwodniona. To nie tak nie jest. To dokładny powód, dla którego musisz wiedzieć, że odwodnienie jest ogromnym ryzykiem podczas pływania.
Oto kilka istotnych czynników do rozważenia z odwodnieniem w otoczeniu basenu …
Wyzysk

Jednym z wielkich nieporozumieńch ludzi o płynie jest to, że nie sądzisz, że poci się, gdy jesteś w wodzie. Pocenie się jest naturalnym sposobem na niesamowite, gdy jesteśmy gorące lub przegrzania. Kiedy pójdziesz na bieg, łatwo jest zauważyć, że pocenie się, więc będziesz znacznie bardziej sumienny o przyjęciu łydek wody, aby zrekompensować utratę wody. Dzięki pływaniu, pocenie się nie jest tak oczywiste, więc ludzie nie mogą myśleć tyle o przyjmowaniu schdłów wody tutaj i tam.
Temperatura puli

Podczas gdy element potentu może być największym współpracownikiem, aby stać się odwodnionym podczas pływania, prędkość, na której stajesz się odwodniona bez odpowiedniej wody, może być również dotknięta temperaturą basenu, którą pływasz. Ponownie, cieplej twoje ciało dostaje, Znacznie więcej zrekompensuje pocenie się, aby Cię ochłodzić. Tak więc o wiele więcej wody stracisz i będziesz musiał pić, aby odzyskać. Jeśli więc jesteś w basenie, który jest cieplejszy w upale lata, musisz zostać jeszcze znacznie bardziej czujny na temat picia i przebywania uwodnionych. Dlatego trzymają większość konkurencji baseny okrążeń w 77-82 stopni Fahrenheita – więc pływacy nie przegrzewa się.
Paliwo

Jedzenie i picie odpowiednio w całym treningu jest elementem numer jeden w zapobieganiu odwodnieniu. Tak więc, jeśli jesteś świadomy odwodnienia, będąc wadą pływania, aby o tym wiedzieć, będziesz płynął prawidłowo i nie muszę się martwić o odwodnione!
6. Przyrost masy
Kiedy myślę o pływaniu, myślę o tym jak ta Rockstar, niezwykły trening. Myślę o tym jako całego ciała, intensywny trening, który nie ma nic oprócz wspaniałych rzeczy. Większość ludzi ćwiczy, aby stać się znacznie bardziej pasującym. Ustalają cele dla siebie, jak utraty wagi, stają się silniejsze lub chcą wziąć udział w konkretnej rasie lub aktywnej aktywności. Więc może być zaskoczeniem wielu ludziom, że mimo że pływanie jest fantastycznym sposobem na kształt, istnieją pewne przypadki, w których może prowadzić do wadze. Oto główne powody …
Zysk mięśniowy

Być może słyszałeś przed … Muscle waży znacznie więcej niż tłuszcz. To prawda, a jeśli nie jesteś typem osoby, która regularnie kończy, możesz zauważyć, że gdy zaczniesz pływać, że możesz uzyskać masę mięśniową.
Jest to jedna z tych sytuacji, w których możesz uzyskać funty na skali, ale to nie oznacza, że ​​to zła rzecz. Większość razy, kiedy zaczynasz działać, możesz wzrosnąć wagę, ale możesz zauważyć, że ubrania mocują się lepiej od pochylania. Tak, tylko dlatego, że zyskujesz wagi od pływania, nie oznacza, że ​​zyskujesz tłuszcz.
Większy apetyt.

Według Columbia University Health ludzie są znacznie bardziej prawdopodobne, że spożywają znacznie więcej kalorii po treningu kąpielowym w zimnej wodzie. Na szczycie, pływanie i robiąc Cardio mogą nas głodować. Nawet jeśli pracujesz, może być konieczne monitorowanie spożycia kalorii, aby upewnić się, że nie jesz więcej niż potrzebujesz. Twoje ciało naturalnie pragnie dużo więcej jedzenia i chce nadrobić deficyt, że spowodował trening. Oczywiście będziesz chciał jeść zdrową kwotę, ale aby uniknąć przyrostu masy ciała z pływania, upewnij się, że wybierasz zdrowe pokarmy, aby sasować i upewnić się, że nie nadajesz się.
7. Ryzyko utonięcia

Za naszą ostatnią wadę pływania, o których wiedział, jest jednym z najbardziej istotnych … utonięcie. Podczas utonięcia jest liczba przyczyna śmierci u dzieci w wieku od 1-4 osób, dorośli są nadal zagrożone. Nawet najbardziej płodne pływaków może stać się podatny na utonięcie w pewnych warunkach.
Udział CDC, że 10 osób umiera każdego dnia od utonięcia i że może się zdarzyć w ciągu zaledwie 20 sekund. Zrozumienie odpowiednich strategii pływania, unikając wywierania siebie, a zatrzymać się w najlepszych sposobach, aby uniknąć utonięcia jako dorosłego. Dorośli mogą być rzadkie, aby dorośli utonę, ale jest wyraźnie jednym z największych wad pływania.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *